Egy olvasó küldte
„Miért nem jövünk ki annyira a nagyszülőkkel?
- Teljesen más világszemlélet, érthetően!
A két ember között egy emberélet mondhatni kimaradt, így jobban előjön a konzervatív szellem.
Nézeteltérések: a ifjú egyednek sokkal frissebb, másabb világszemlélete van, amit az öregebb egyedek nem tudnak elképzelni, mert teljesen más rendszerbe, világszemléletbe nőttek fel.
Egy konzervatív felfogás nem fog megérteni egy élettel, ötlettel teli embert....érthető is a sok ellentét, múltban is (ami arra utal, az emberiség nem változik...)
MI dolgunk e világon?
Egyáltalán nem az amire a társadalom kényszerít!
Dolgozz, keres pénzt, vegyél minél jobb luxus cikkeket....vagy az iskola, egy hülye miatt ki lett találva és még hülyébbek miatt kötelezték is...MINEK?
Kényszerből semmi sem jó, miért ne tanulhatna mindenki kedvére, miért nem élhetnénk ki ebbe a töredéknyi életünkbe a gyerekkort, ami csak egyszer adatott meg...???
Miről szól az élet??
Tanulj, tanulj, tanulj, dolgozz, keress pénzt (ami szintén a pénzéhes társadalomnak tudható be...hogy ne maradj le tőlük és ne lógj ki a sorból).
Ez egy kényszerített élet, nem az, amit önmagunktól csinálnánk.
Kár hogy vannak akik ebbe még bele gondolni is képtelenek....Sajnálom!
Ez már egy olyan világ melyben minden körül csak a pénz forog, és tényleges értékek már elvesztek, nincsenek...
Sok s*ggfej miatt, kiket követtünk, ilyenné lettünk...GRAT!
Miért kéne minden luxus cuccot megvenni? Vegye meg az aki akarja, ne legyen elvárás! Miért kéne követni a többieket... Te egy különálló személy vagy, önálló gondolkodással (remélhetőleg).
Érthetően írták le költők, értelmiségiek, mi dolgunk e világon.
Azonban szemléletem eltér ettől is: nem csak a írók voltak ilyen fantasztikus elmével felruházva, ilyen kérdés az egyszerű jobbágyban is ,megfogalmazódott... Miért kéne neki ezt csinálnia... csak nem írta le... Ő is lehetett volna költő, csak mert leírja az érzéseit...”
Mikor olvastam először az írást, hol örültem, hol szomorúság töltött el. Jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül ebben a világban és van aki gondolkodik. Azt hiszem ez egy igen pozitív dolog, ellenben azzal, hogy az ilyen emberek száma elég alacsony.
Sok mindenben egyetértünk a szöveg beküldőjével. Nyilván ezért is került be az oldalra. Az egyik legfontosabb dolog, megérteni ebből az egészből, hogy akármennyire is szabadnak hisszük magunkat, nem vagyunk azok és persze nem is lehetünk teljesen azok a szó szoros értelmébe, paradoxon lenne. Azonban törekedni kell rá, és ehhez az első dolog a szellemi/mentális szabadság elérése, hogy észrevegyünk mi történik körülöttünk és ne csupán átéljük az eseményeket, hanem meg is értsük mi miért volt, van, lesz. Összefüggéseket kell keresni az életben (ami ugye egy rossz tréfa, de én mégis nevetek rajta). Persze mindezt józan ésszel kell tenni, mert ha elönt minket például a harag vagy akár a szeretet, hajlamosak vagyunk rossz döntéseket, következtetéseket hozni, minden logika nélkül. Nyilván az érzelmekre szükség van és nélkülözhetetlenek, eltörölhetetlenek. Azonban lehet őket terelgetni egy jó/jobb irányba és magunkban is tudjuk őket tartani. Ez a képességünk megvédhet mondjuk a hirtelen hozott rossz döntésektől (kivéve például az olyan balf4szok, akik egy „cuki csaj/pasi” láttára egyből ujjongani kezdenek, de még talán őket is észhez lehet téríteni, talán...). Tehát ne felejtsük, el hogy ha haragszunk valakire, attól még beszélhetünk vele értelmesen, emberi módon, hiszen lehet ez egy jobb megoldás az esetleges probléma orvoslására. Sajnos vannak olyan esetek is amikor képtelenek vagyunk megvédeni az igazunkat, bármennyire is logikus és értelmes. Találkoztam nem egyszer ilyen helyzettel én is (hajjaj...). Jó példa, mikor „tesók” körbeállnak valakit az utcán és le akarják húzni. Ott aztán hiába van igazad és hiába okosabb az ember. Nem sok esély van arra, hogy elmagyarázza az illetőknek, hogy jobban járnának, ha észhez térnének kicsit.
Pár dologban viszont nem értünk egyet a szöveg beküldőjével. Persze ez nem baj, hiszen nem ugyan olyan mindenki. Kicsit másképp gondolkodom. Szóval az életünknek nincs meghatározott célja, csak ha mi kitaláljuk magunknak, hogy például az írásnak szenteljük vagy akármi. Értelme pedig nincs. Ahogy az egész világnak semmi értelme. Lehetőségeink vannak csak, amikkel élhetünk. Értelme és célja magának a világnak nincs. Csak úgy van. Nekünk, embereknek pedig a józan ész azt diktálja, hogy tegyük jobbá. Nem ez a dolgunk, amit ki szabtak ránk. Csupán a józan ész.